V sobotu 6. listopadu vyjede nová midibusová linka z Troji do areálu Psychiatrické nemocnice v Bohnicích

Od soboty 6. listopadu 2021 bude z důvodu zlepšení dostupnosti areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice zavedena nová midibusová linka 235 z Troji do areálu Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, kterou bude provozovat Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP). Nová linka zároveň celoročně posílí stávající spojení linkou 236 mezi přívozem v Podhoří, Zoologickou a Botanickou zahradou v Troji a bohnickým sídlištěm.

Nová linka 235 pojede v trase Podhoří – Zoologická zahrada – Botanická zahrada Troja – Krakov – Odra – Řepínská – Nemocnice Bohnice. V areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice bude kromě konečné zastávky Nemocnice Bohnice zřízeno dalších 5 zastávek s doplňkovými názvy Hlavní vrátnice, Centrální terapie, Interna, Ředitelství a Divadlo Za plotem.

Nová linka bude provozována každý den cca od 6:30 do 20:00 v půlhodinovém intervalu, přičemž ve společném úseku s linkou 236 mezi zastávkami Podhoří a Zhořelecká bude zajištěn souhrnný interval 15 minut. Zkrácení intervalu z Bohnic do Podhoří by mělo zvýšit atraktivitu spojení přívozem P2 směrem na Prahu 6, který pluje rovněž v intervalu 15 minut.

Otevíráme a oživujeme uzavřený prostor bohnické psychiatrické nemocnice. Nejde jen o areál nemocnice, ale díky přilehlému parku tam jde zajít i na procházku, který je nyní lépe přístupný. Nové zastávky zlepší dostupnost celého rozlehlého nemocničního areálu. Některé pavilony jsou od stávajících zastávek MHD vzdálené i více než 800 metrů. Spoje nové linky mají dále za cíl zajistit přímé spojení mezi přívozem v Podhoří a okolím zastávek Katovická a Odra,“ uvádí náměstek pražského primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

S ohledem na změny časových poloh autobusů v Podhoří bude upraven i jízdní řád přívozu P2. Současně dojde i ke zkrácení intervalů linky 236 do Zámků (a tím i k přívozu P1) na celodenní interval 30 minut.

První takovou midibusovou linku zavedl DPP v rámci evropského projektu Civitas – Trendsetter již v roce 2003. Linka 148 (původně 291) slouží od té doby pro obsluhu zdravotnických zařízení v oblasti Karlova a Větrova, včetně areálu Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, které spojuje se stanicemi metra I. P. Pavlova a Karlovo náměstí. Pevně věříme, že i nová linka 235 se stane využívanou spojkou nejen do areálu bohnické léčebny, ale také do pražské botanické a zoologické zahrady. Příští rok o letních prázdninách bychom chtěli během víkendů, kdy je vyšší poptávka a současně menší provoz nákladních vozidel na ní vyzkoušet nasazování kapacitnějších vozidel, např. nových midibusů plus Solaris Urbino 10,5. Limitující pro plošnější nasazení standardních autobusů i o pracovních dnech je totiž pro nás omezená průjezdnost v soutěsce v Trojské ulici nad křižovatkou s ulicí U Trojského zámku a v serpentinách v ulici K Bohnicím,“ uzavírá Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Zdroj: ROPID

Leave a Reply

%d bloggers like this: