Arrivu vystřídal na Teplicku ICOM transport, zajistí provoz příměstské a meziměstské autobusové dopravy

Dnešním dnem zahájil dopravce ČSAD Slaný provoz příměstské a meziměstské autobusové dopravy na Teplicku.

Společnost ICOM transport podala ve dvou výběrových řízeních nejvýhodnější nabídku na zajištění autobusové linkové dopravy na deset let a porazila tak konkurenční Arrivu.

Dopravce proškolil své řidiče o víkendu 13. a 14. listopadu. „Školení, které se skládalo se seznámení se s novými vozy, odbavovacím systémem či provozem, se účastnilo 61 řidičů. Konalo se v nových prostorách provozovny v Teplicích, takže se řidiči mohli zároveň seznámit s novým pracovištěm a jeho podmínkami,“ řekla Vladimíra Brandová, vedoucí autobusové dopravy ČSAD Slaný.

Podle informací dopravce zajišťuje příměstskou dopravu 21 autobusů značky SETRA. Ty jsou prvními třínápravovými low-entry autobusy v koncernu ICOM transport v rámci linkové dopravy. Nejnovější model Setry měří na délku 14,6 metrů a pojme na 61 cestujících. Investice vyšla přibližně na 140 milionů korun. Autobusy disponují kompletním informačním systémem pro cestující, klimatizací, USB, kamerovým systémem a systémem pro sčítání cestujících.

V oblasti meziměstské dopravy v Teplicích bude jezdí nově 18 dvounápravových low-entry autobusů značky SETRA a IVECO Crossway, které jsou také vybaveny informačním systémem pro cestující, klimatizací, USB, kamerovým systémem a systémem pro sčítání lidí.

Nové vozy jsou v barevném provedení Ústeckého kraje.

Nový autobus SETRA na veletrhu CZECHBUS 2021 (foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu)
Foto: ICOM transport
Nové autobusy IVECO Crossway před svým předáním dopravci ČSAD Slaný (foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu)

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a označené foto: ICOM transport

Leave a Reply

%d bloggers like this: