V Plzni probíhá převzetí nových jednotek RegioPanter a vrcholí výstavba nové haly údržby

V Plzni proběhlo převzetí jednotek RegioPanter pro provoz na linkách v Plzeňském kraji. Vrcholí také výstavba nové haly údržby, která je dokončena z 95 % a její uvedení do provozu se předpokládá v prvním kvartálu roku 2022.

Plzeňské depo se připravuje na provoz dalších RegioPanterů

V těchto dnech proběhlo v plzeňském středisku údržby Oblastního centra údržby Západ předání dalších jednotek RegioPanter řady 650.2 určených pro linku P2 Klatovy – Plzeň – Rokycany – Beroun. Jedenáct nových jednotek rozšíří plzeňskou flotilu panterů na celkem 24 souprav. V každodenním provozu se s nimi cestující setkají už od nedělní změny jízdního řádu 12. prosince.

Zároveň vrcholí práce na nejnovější hale údržby Českých drah, která je přímo projektovaná pro kvalitní a především komplexní údržbu ucelených jednotek. „Nová hala bude disponovat čtyřmi kolejemi o délce 100 metrů a dílnou pro opravu komponentů. Uvnitř bude portálový jeřáb o nosnosti 5 tun, nebo montážní lávky pro bezpečný přístup k zařízení umístěnému na střechách vozidel. Udržovat zde budeme především RegioPantery a RegioSharky, ale užívat ji budeme také při údržbě dalších vozidel deponovaných v Plzni a na západě Čech,“ říká Michal Kraus, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro servis. Vedle 24 jednotek RegioPanter tak bude hala sloužit také jednotkám RegioShark.
V současné době je hotovo zhruba 95 % prací na hale a jejím vybavení. Dokončení celé stavby a předání do provozu se předpokládá v únoru příštího roku.
S pořízením nových souprav budují České dráhy také moderní zázemí pro jejich údržbu. Vedle haly v Plzni se připravuje další moderní zázemí například v Chebu, Českých Budějovicích, Havlíčkově Brodě nebo Olomouci.

Zdroj a foto: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: