ŽOS Zvolen zmodernizuje 22 vlakových jednotek Stadler pro České dráhy

Společnost ŽOS Zvolen byla úspěšná v soutěži na modernizaci 22 kusů vlakových jednotek Stadler RS1 pro České dráhy. V plném proudu pokračuje i modernizace jednotek Stadler GWT D6460.

Vlaky dostanou již nový nátěr v barvách Českých drah. Předání prototypu první modernizované jednotky je naplánováno na září 2022.

Modernizácia jednotiek sa uskutoční v rokoch 2022 a 2023. Hlavnou časťou je návrh a inštalácia klimatizácii podľa požiadaviek TSI, rádiostaníc či vlakových zabezpečovačov. Cestujúci sa môžu tešiť aj na USB nabíjačky aj 230 V zásuvky,“ pripomína Imrich Czére, generálny riaditeľ ŽOS Zvolen.

První modernizovaná vlaková jednotka Stadler GWT D6460 byla předána již v listopadu, nyní se k ní přidala druhá. Zmodernizované Stadlery zamířily do Olomouckého kraje.

Stadlery prošly kompletní generální opravou všech systémů. V rámci modernizace byly provedeny opravy podvozků, motoru a generátoru, okruhu klimatizace, brzdných systémů a interiéru.

Do konca roka dodáme Českým dráham celkovo 4 vlakové jednotky, pričom zvyšných sa 8 bude postupne odovzdávať v prvom polroku 2022,“ hovorí o pláne práce vo Zvolene Imrich Czére.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: ŽOS Zvolen

Leave a Reply

%d