SDP ČR rozšíří své řady, novým členem se stane společnost Comett Plus

Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) zvýší počet svých řádných členů z 21 na 22, novým členem bude od 1. ledna 2022 společnost Comett Plus. Ta zajišťuje městskou dopravu na území Tábora, Sezimova Ústí a Plané nad Lužnicí. Správní rada SDP ČR potvrdila přijetí nového člena na svém zasedání 8. prosince 2021.

Společnost Comett Plus byla založena už v roce 1993 a od roku 1998 převzala veškeré činnosti závodu ČSAD Tábor. Přímo pokračuje ve všech činnostech bývalého ČSAD a dále je rozvíjí. „Jsme moc rádi, že se můžeme začlenit do nejvýznamnější asociace provozovatelů městské hromadné dopravy. Těšíme se na sdílení zkušeností s dalšími dopravními podniky. Získané informace pro nás budou velmi cenné a věříme, že naopak i my budeme mít čím inspirovat ostatní,“ uvedl Milan Kolář, jednatel společnosti Comett Plus.

Společnost Comett Plus je se SDP ČR dlouhodobě spojena v roli ostatního člena, mohla se tedy účastnit vybraných jednání našich odborných skupin. Rozšíření základny řádných členů správní rada SDP ČR pečlivě zvažovala, podmínky jsou nastavené poměrně přísně. Ve výsledku jsme rádi, že se k nám připojil další významný dopravce. Náš společný hlas má ve veřejném prostoru větší sílu,“ řekl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.

Do SDP ČR tak od 1. ledna 2022 bude patřit 22 dopravních podniků. Členské dopravní podniky ujedou ročně více než 308 milionů vozových kilometrů a přepraví více než 1,5 miliardy cestujících. Provozují více než 6 000 vozidel, z nichž nadpoloviční většina je bezemisních.

Zdroj: SDP ČR, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: