Společnost Cegelec vyhrála zakázku na doplnění klimatizací u ostravských tramvají VarioLF

Vítězem výběrového řízení na tzv. technické zhodnocení až 41 tramvají typu VarioLF ostravského DP se stala společnost Cegelec.

Společnost nabídla provést úpravy za celkovou částku přesahující 140 mil. Kč. Základní kontrakt, který by měl být dokončen do konce roku 2022, počítá s technickým zhodnocením celkem 16 vozů VarioLF. Zbytek tramvají může DPO přistavit na malou modernizaci v průběhu let 2023 až 2025 v rámci práva na využití opce.

U všech tramvají by mělo dojít k dosazení klimatizačních jednotek salónu cestujících, u části pak také k doplnění klimatizace stanoviště řidiče, ke změně lakování, zádržných tyčí, či k doplnění USB nabíjecích portů pro cestující i řidiče.

Rozsah úprav na vozidlech se v souladu s podmínkami zadávacího řízení liší, neboť některé z požadovaných změn byly na tramvajích VarioLF aplikovány u později dodávaných vozidel již z výroby. Hodnota opravy prvních 16 vozů tak činí přibližně 60 mil. Kč. První vozy budou přistaveny na technické zhodnocení za pět měsíců od účinnosti smlouvy,“ uvádí Libor Hinčica, ředitel obchodu a marketingu společnosti Cegelec.

„Klimatizace salónu cestujících budou použity přímo z produkce společnosti Cegelec, která je nově doplnila do svého portfolia výrobků, jež dosud tvořily pouze elektrické výzbroje tramvají a trolejbusů. Bude se tedy jednat o zcela nově vyvinutý výrobek,“ dodává Libor Hinčica.

Ing. Daniel Morys, MBA., generální ředitel a předseda představenstva DPO, ke kontraktu řekl: „Bez ohledu na venkovní teplotu nabídnou naše tramvaje pokaždé skvělý komfort. Musíme si uvědomit, že teplotní pohoda je jeden vůbec z nejdůležitějších aspektů kvality cestování, proto jsme rádi, že se nám podařilo tuto zakázku uzavřít a oproti předpokládané hodnotě zakázky i zhruba 6 mil. Kč ušetřit.“

Zdroj: Cegelec, foto: Pavel Šejna / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d