Za čtvrt roku si kolo s Lítačkou zdarma vypůjčilo přes 72 000 zájemců

Celkový počet výpůjček už přesáhl 72 tisíc a noví uživatelé přibývají každý den i teď v zimním období. Ukazuje se, že výhodná kombinace pražské MHD s jízdou na kole má smysl. Proto nyní připravuje Hlavní město Praha přerod tohoto pilotního projektu do trvalého provozu.

Od 11. října 2021, kdy je možné si s předplatním kuponem PID pro Prahu zapůjčit zdarma až čtyřikrát denně na 15 minut kolo od poskytovatelů Rekola a Nextbike, si tuto možnost v Lítačce aktivovalo více než 13 tisíc lidí a více než polovina z nich propojení aktivně využívá. Pražané si kola půjčují nejčastěji na dobu kolem 5 minut a více než tři čtvrtiny jich využilo tuto službu vícekrát. Největší zájem o sdílená kola je v uzlových bodech městské hromadné dopravy, zejména v oblastech Holešovic, Letné, Dejvic, Karlína a Starého Města. Atraktivní je také celá oblast podél vltavských břehů. Nejčastěji si lidé půjčují kola v přepravních špičkách, a to ráno cca kolem sedmé a odpoledne mezi 14. a 17. hodinou. Velký zájem je i v dopoledním období. A lidé si kola půjčují i v noci, kdy registrujeme průměrně cca 40 výpůjček denně.

„Zájem o využití sdílených kol s Lítačkou trvá i přes zimní období – každý den nyní přibývá cca 30 nových uživatelů a třeba 3. ledna si kolo půjčilo téměř 900 lidí. Pokles zájmu o jízdu na kole je tak v zimě oproti srovnání s loňským rokem, kdy tato možnost pro Pražany nebyla, výrazně mírnější,“ dodává ředitel ROPID Petr Tomčík.

Zajímavá čísla za období 11. 11. 2021 – 10. 1. 2022

· Počet unikátních uživatelů: 13 331

· Celkový počet výpůjček: 71 777

· Kolik lidí využilo tuto službu vícekrát: 76,5 %

· Průměrný počet jízd na jednoho uživatele: 1,45

· Průměrná doba jízdy: 5 minut

Zdroj a foto: ROPID

Leave a Reply

%d bloggers like this: