České dráhy vypraví z Bohumína dva zvláštní vlaky na polsko-ukrajinskou hranici, zítra umožní cestu uprchlíků z Ukrajiny do Česka

České dráhy ve spolupráci s polským partnerem PKP, Ministerstvem dopravy ČR a dalšími orgány vypraví dnes večer dva speciální vlaky do polského Przemyslu, který leží u polsko-ukrajinské hranice. Oba vlaky mají humanitární charakter.

„Při cestě z Česka jsou určeny pro osoby, které se urychleně vracejí na Ukrajinu, např. za svými rodinami. Při cestě z Polska budou určeny pro uprchlíky z Ukrajiny. Vlaky odjedou z Bohumína dnes večer v 19:15 a v 19:30 hodin. Budou sestaveny ze 13 vagónů. Vedle vozů 2. třídy budou doplněny také o 2 speciální vozy, ve kterých je možné přepravit velká zavazadla. Soupravy jsou vybaveny nápoji a dekami, které poslouží především ženám a dětem prchajícím z válkou zasažených oblastí. Každý z těchto vlaků může nabídnout při své maximální obsazenosti přibližně 700 míst k sezení. Z Przemysle se budou vracet během soboty. Z Polska přijedou do Bohumína a předpokládá se jejich jízda dál přes Olomouc, Českou Třebovou a Kolín do Prahy,“ uvádí tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

České dráhy v souvislosti s nutnými cestami ukrajinských občanů už dnes ráno rozhodly o bezplatné přepravě pro držitele ukrajinských pasů ve všech svých vlacích na území celé České republiky.

Zdroj: České dráhy, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: