Mezi stanicemi Praha-Vysočany a Horní Počernice se srazily dva nákladní vlaky

K nehodě dvou nákladních vlaků společnosti ČD Cargo došlo okolo desáté hodiny dopoledne u Odb. Skály nedaleko ulice Skorkovská.

Na místě zasahují složky IZS a drážní hasiči. Provoz na trati je až do odvolání zastaven. Při nehodě byl zraněn jeden ze strojvůdců, který byl po ošetření převezen do nemocnice. Podle informací Správy železnic došlo k vykolejení jedné z lokomotiv.

Kvůli srážce dvou nákladních vlaků na trati Vysočany – Horní Počernice/Satalice v Praze je přerušen provoz osobních vlaků Českých drah linek S2 a S22 z Prahy ve směru Lysá nad Labem a S3 směr Neratovice. Vlaky těchto linek v úseku Masarykovo nádraží – Horní Počernice a Masarykovo nádraží – Satalice nejedou. Cestující v těchto úsecích mohou využít jako náhradní dopravu linky metra B a C na Černý Most a do Letňan a dále autobusové linky MHD do Horních Počernic, Satalic nebo Čakovic. S omezením dopravy na těchto linkách je třeba počítat po celý den až do ukončení provozu dnes v noci,“ uvádí tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Termín obnovení provozu bude průběžně aktualizován podle odstraňování následků nehody. 

Foto: HZS Praha
Foto: HZS Praha
Foto: HZS Praha

Zdroj: SŽ, foto: HZS Praha a Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: