Správa železnic otevřela druhé infocentrum, tentokrát v Ústí nad Labem

Správa železnic dnes otevřela pro veřejnost své druhé infocentrum. Zájemci ho naleznou v podchodu na hlavním nádraží v Ústí nad Labem a získají v něm zejména informace o přípravě VRT Drážďany – Praha. Infocentrum bude zpočátku otevřeno pouze některé dny v týdnu, následně pak každý pracovní den.

V infocentru jsou umístěny panely zaměřené na jednotlivé aspekty výstavby vysokorychlostních tratí. Zájemci se dozví nejen detaily o přípravě jednotlivých úseků VRT, ale také o jejich vlivu na životní prostředí a ekonomiku. Rozšíří si rovněž své znalosti o umělých stavbách (zejména o mostech a tunelech) nebo o principech trasování zcela nových železnic.

Foto: Správa železnic

„Cílem otevření tohoto infocentra je posílení komunikace přípravy VRT. Návštěvníci zde najdou kromě informačních panelů také 3D model Krušnohoří a díky intenzivní spolupráci s německými kolegy z DB i ukázky odvrtané horniny, kterou získali při průzkumu podloží budoucího Krušnohorského tunelu,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

V dubnu loňského roku zahájila Správa železnic provoz prvního Informačního centra v dolní části nového vestibulu na pražském hlavním nádraží.

Foto: Správa železnic
Foto: Správa železnic

Zdroj a foto: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: