Změna času ovlivní šest nočních dálkových spojů ČD

V noci ze soboty 26. na neděli 27. března začne platit letní čas a hodinové ručičky se posunou o hodinu dopředu. Kvůli chybějícím 60 minutám se „zpozdí“ šest nočních dálkových vlaků Českých drah, které budou tou dobou na své trase.

České dráhy se budou snažit vzniklé zpoždění snížit například zkrácením pobytu vlaků ve stanicích. Ve stanicích Bohumín a Břeclav ale bude zachován přechod vozů mezi jednotlivými nočními vlaky a budou tak zabezpečena všechna přímá noční spojení. Regionálních vlaků se změna nedotkne, protože všechny vyrážejí na svou trasu až po přechodu na letní čas.

Přechod na letní čas znamená pro České dráhy zavedení speciálních opatření pro oběhy vozů, lokomotiv a personálu. Jejich cílem je zamezit následnému zpožďování dalších vlaků v denní době. Aby se z těchto nočních vlaků nepřenášela zpoždění na ostatní denní spoje, ranní přípoje vesměs nebudou na tyto zpožděné vlaky čekat.

Přehled dálkových vlaků ČD, které ovlivní přechod ze středoevropského (SEČ) na středoevropský letní čas (SELČ)

· IC 406 Chopin Bohumín – Warszawa pojede z Bohumína (pravidelný odj. ve 3:18) se zpožděním cca 60 minut; v Bohumíně bude zachován přechod přímých vozů z vlaků EN 443 a NJ 456), které jedou z Prahy, Grazu a Budapešti.

· IC 407 Chopin Warszawa – Bohumín přijede do Bohumína včas (v 01:29), přechod vozů na vlaky EN 442 do Prahy a NJ 457 do Grazu a Budapešti bude zajištěn.

· EN 442 Slovakia Humenné – Praha pojede v úseku z Bohumína (pravidelný odj. v 03:28) do Prahy se zpožděním cca 60 minut, v Bohumíně bude dodržen přechod přímých vozů od vlaku EN 407 z Varšavy.

· EN 443 Slovakia Praha – Humenné pojede v úseku Ostrava-Svinov (pravidelný odj. v 02:13) – Humenné se zpožděním cca 60 minut, zpoždění se bude v závislosti na provozní situaci postupně snižovat. V Bohumíně bude dodržen přechod přímých vozů na IC 406 do Varšavy.

· NJ 456 Wien – Berlin pojede v úseku Bohumín (pravidelný odj. v 02:40) – Berlín se zpožděním cca 60 minut, v Bohumíně bude zajištěn přechod přímých vozů na vlak IC 406 do Varšavy.

· NJ 457 Berlin – Wien pojede v úseku Bohumín (pravidelný odj. v 02:15) – Břeclav se zpožděním cca 60 minut, v úseku Břeclav – Vídeň se zpožděním 15 – 30 minut. V Bohumíně bude zajištěn přechod přímých vozů od vlaku EN 407 z Varšavy, v Břeclavi pak na vlak EN 477 do Budapešti.

· EN 476 Metropol Budapest – Břeclav pojede bez zpoždění (příj. do Břeclavi ve 23:04), bude zajištěn přechod vozů na vlaky NJ 456 do Varšavy a Berlína a na vlak IC 574 do Prahy.

· EN 477 Metropol Břeclav – Budapest pojede se zpožděním cca 30 – 50 minut, v Břeclavi bude zajištěn přechod přímých vozů od vlaků IC 575 z Prahy a NJ 457 z Berlína a Varšavy.

· Přímý vůz z Prahy do Curychu se vlivem změny času zpozdí o cca 60 minut v úseku Salzburg Hbf – Zürich HB. Zpoždění v opačném směru z Curychu se do ČR nepřenese.

Zdroj: České dráhy, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d