České dráhy posílí dopravu o Velikonocích. Skupinová víkendová jízdenka bude platit také ve sváteční pátek a pondělí

České dráhy v souvislosti s prodlouženým víkendem a volným dnem ve školách o nadcházejícím velikonočním víkendu posílí své spoje a prodlouží platnost Skupinové víkendové jízdenky, která platí také o svátcích a bude možné s ní cestovat také o velikonočním pátku a pondělí.

České dráhy doplní pravidelné spoje až o několik tisíc míst k sezení navíc. Přesto dopravce doporučuje cestujícím včasný nákup jízdenek a rezervací. Vedle plánovaných posilových vozů na páteřních tratích např. z Prahy do Ostravy, Vsetína, Starého Města u UH., Chebu nebo Hradce Králové budou připraveny zhruba dvě desítky vozů pro operativní posílení nejvytíženějších vlaků. Operativní posila probíhá podle počtu rezervovaných míst, proto doporučujeme včasnou rezervaci míst na začátku a konci velikonočních svátků.

V pátek a v pondělí na výlet se Skupinovou víkendovou jízdenkou
Ve sváteční dny, tedy navíc také v pátek a v pondělí, bude platit Skupinová víkendová jízdenka. Také v těchto dnech bude možné podniknout víkendový výlet. Kupříkladu rodina (2 dospělí a až 3 děti do 15 let) zaplatí za jednodenní výlet z Brna nebo z Ostravy do Prahy a zpět při použití Skupinové víkendové jízdenky 699 Kč a včetně veškeré městské dopravy v Praze pak 879 Kč. K výletům lze využít také levnější regionální verzi jízdenek.

Zdroj: České dráhy, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d