Nová trasa pro ostravské doubledeckery, do Zoo a DOV nově z Poruby a Jihu

Od posledního dubnového víkendu ostravské doubledeckery DPO, spojující dominanty města DOV a Zoo Ostrava, nově propojují na vyhlídkové lince č. 88 i městské části: Porubu a Jih. Linka je provozována primárně vozy doubledecker, a to o sobotách, nedělích a státních svátcích ČR. Sezónní provoz linky 88 skončí až začátkem října 2022.

Nová trasa vede přes zastávky: Poruba, Opavská – Duha – Poruba, Alšovo nám. – Francouzská – Hrabůvka, Poliklinika – Dolní Vítkovice – Karolina – Most Pionýrů – ZOO. Autobusy budou jezdit v hodinovém intervalu, v určených časech dokonce v půlhodinovém. První spoj vyjíždí ze zastávky Poruba, Opavská po 8. hodině ranní (8:12 h), ze ZOO pak po 11. hodině (11:30 h).

„Doubledeckery se staly symbolem Ostravy. Věříme, že nová trasa přiláká další cestující a zvýší pohodlí při přepravě do turistických cílů města, jako jsou Dolní Vítkovice a Zoo Ostrava. Naši cestující nemusí řešit parkování svého auta, čas strávený ve voze si mohou užít společně s dětmi a objevovat zajímavé nové výhledy na Ostravu z netradiční výšky,“ uvádí Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO.

Zdroj: DPO, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: