Dosud největší objednávka elektrických vozidel Scania: Společnost Einride odebere 110 kusů

Švédská technologická společnost Einride začne od druhé poloviny roku 2022 začleňovat do své flotily 110 elektrických tahačů Scania. Společnost Einride již nyní disponuje jedním z největších evropských vozových parků těžkých elektrických nákladních vozidel a díky tomuto partnerství dále rozšíří své působení na trhu.

Elektrické tahače budou postaveny podle specifikací požadovaných společností Einride a budou využívat její operační systém Saga, který jako první svého druhu na světě zajišťuje efektivní a optimalizovanou elektrickou přepravu. Data o vozovém parku, která budou generována prostřednictvím platformy Saga, bude Einride sdílet se Scanií za účelem dalšího společného vývoje produktů.

Objednávka společnosti Einride je pro Scanii dosud největším obchodem s těžkými elektrickými nákladními vozidly v Evropě. Zároveň je to jen začátek nového dlouhodobého partnerství, které přispěje k ambicím obou společností posilovat elektrickou nákladní silniční dopravu: „Sdílíme stejnou vizi dekarbonizace těžké dopravy. Spolupráce se společností Einride na společných nových technických řešeních a digitálních službách, které udržitelně posunou naše odvětví, je velmi obohacující“, říká Fredrik Allard, vedoucí oddělení e-mobility společnosti Scania.

Flotila 110 nákladních vozidel Scania bude nasazena po celé Evropě v průběhu roku 2022 a v první polovině roku 2023. Vozidla mají devět bateriových modulů o celkové kapacitě 300 kWh, kvůli požadavku společnosti Einride na kratší rozvor však byly čtyři moduly přemístěny ze své obvyklé pozice na rámu za kabinu. Kromě vozidel dodává Scania i kompletní balíček služeb včetně servisu a konektivity.

Zdroj a foto: Scania

Leave a Reply

%d