RegioJet prodlužuje provoz vlakového spojení Prahy s polským Přemyšlem až do Lvova a Kyjeva

Od neděle 12.6.2022 RegioJet prodlužuje provoz nočních vlaků z Česka přes Polsko až do Lvova, Ternopilu, Chmelnyckyj, Vinnycja a Kyjeva, a to ve spolupráci s Ukrajinskými železnicemi.

Dopravce tak navazuje na současné humanitární spoje a přidává další, provoz tedy bude každodenní. Souprava bude složená z lůžkových vozů. Pohodlné spojení budou moci využívat nejen ukrajinští cestující. Cena za jízdenku pro držitele ukrajinského pasu je shodná s cenou úseku Ukrajinských železnic, Praha – Lvov tak bude za 229 Kč (287 UAH) a za jízdenku Praha – Kyjev pak 639 Kč (826 UAH), RegioJet navíc přidává teplou večeři v ceně.

Spoj RJ 1019 bude z Prahy hl.n. vyjíždět po osmé hodině večerní, bude pokračovat přes Pardubice, Olomouc, Ostravu, Bohumín, Krakov a Řešov do Přemyšlu. V Přemyšlu je zajištěn přestup na spoj
Ukrajinských železnic, ten je nutný kvůli jinému rozchodu kolejí. Hraniční kontrola bude výhledově probíhat již pouze ve vlakové soupravě, a tedy nebude docházet ke zdržení. Do Lvova cestující dojedou v 13:10 a do Kyjeva ve 22:34. V opačném směru budou vlaky z Kyjeva vyjíždět v 8:30, ze Lvova v 17:10. Večer si cestující v Přemyšlu přestoupí na spoj RJ 1000 s pravidelným příjezdem do Prahy v 8:55.

Jízdenku bude možné zakoupit do lůžkových vozů. Rezervaci celé trasy lze provést v rezervačním systému RegioJet, a také u Ukrajinských železnic.

Radim Jančura, majitel RegioJetu říká: „Cestující doposud jezdili převážně autobusy, které do Lvova stojí 1000 až 1200 Kč/osoba. Hlavní nevýhodou autobusů je čas strávený v kolonách na hranicích, což bývá obvykle 5 až 8 hodin. Před válkou pasová kontrola probíhala vždy ve vlaku, nyní je její polská část prováděna před vstupem do vlaku, trvá však maximálně 2 hodiny, což je i doba garantovaného přestupu.“

Zdroj: RegioJet, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d