Scania se i letos představí na listopadovém veletrhu Czechbus

Jedenáctý ročník největšího středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS se bude konat souběžně s veletrhem SCTS – SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS, který se bude věnovat dopravní infrastruktuře chytrých měst. Termín konání obou akcí je 22. až 24. listopadu na výstavišti v Praze, PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Partnerem veletrhu je Skupina ČEZ a oficiálními vozy jsou automobily značky FORD.

Švédský výrobce těžkých nákladních vozidel a autobusů Scania se i letos představí na listopadovém veletrhu Czechbus. Chce mimo jiné navázat na úspěch loňské expozice, která získala druhé místo v kategorii Top Expo. Vloni značka prezentovala na svém stánku novou generaci městského modelu Citywide a oblíbený dálkový model Irizar i6S.

„Na veletrh Czechbus se již dnes těšíme a můžu slíbit, že na něj chystáme českou výstavní premiéru nového modelu,“ láká na expozici marketingová manažerka české Scanie Romana Polachová.

Scania má v portfoliu městské i dálkové autobusy. K městským modelům patří známý typ Citywide s naftovými, resp. plynovými motory nebo čistě na elektřinu. Doplňuje je meziměstský Interlink a zájezdová, dálková řada Touring. Kromě toho značka v Česku nabízí mimo jiné prodej i servis autobusů španělského výrobce Irizar, které využívají podvozky a motory Scania.

Czechbus 2021
Czechbus 2021

Zdroj: Scania, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: