Brno zve v září na Streetparty, představí se i vozy dalších městských společností

Desítky vozů po třech letech zaplní Lidickou ulici v Brně. Město Brno naváže na úspěšnou Streetparty z roku 2019. Hlavním tahákem bude defilé vozů městských společností – představí se vozy městské hromadné dopravy, popelářská vozidla, ale i traktory, cisterny a sněhové pluhy. Akce se uskuteční v sobotu 3. září 2022.

Vyvrcholením programu bude defilé vozidel všech městských společností. Lidickou ulicí tak projede průvod vozů městské hromadné dopravy, dispečerských aut, popelářských vozů, sypačů, sněhových pluhů, vysokozdvižných plošin nebo lesních traktorů.

„Streetparty, kterou Dopravní podnik města Brna uspořádal u příležitosti 150 let městské hromadné dopravy v Brně, byla akcí, která přitáhla na 70 tisíc návštěvníků nejen z Brna, ale i dalekých koutů republiky. Po covidových letech pro Brňany chceme uspořádat podobnou akci, která bude pro všechny zaslouženou vzpruhou a zároveň během ní představíme činnost městských společností,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Program bude uzpůsoben tak, aby bavil všechny generace. Kromě defilé vozidel městských firem připravujeme i soutěž řidičů tramvají z Česka a Slovenska. Na akci se představí také vozy jihomoravské záchranky, hasičů i policie. Přejeme si, aby lidé měli možnost pohromadě vidět všechna vozidla, se kterými se ve městě mohou setkat a vyslechnout si, k čemu které slouží,“ sdělil radní města Brna pro dopravu Petr Kratochvíl.

Streetparty Brno2022 bude provázet doprovodný program, food festival, koncerty a akce pro děti.

Program akce

  • 12:30 zahájení doprovodného programu
  • 13:00 slavnostní zahájení
  • 13:30 defilé vozidel městských společností
  • 15:30 soutěž řidičů tramvají
  • 17:00 koncert Sebastián
  • 19:00 vyhlášení výsledků soutěže řidičů
  • 20:00 koncert PORTLESS

Zapojené městské firmy: Dopravní podnik města Brna, a.s., Brněnské komunikace a.s., SAKO Brno, a.s., Teplárny Brno, a.s., Technické sítě Brno, a.s, STAREZ – SPORT, a.s., Brněnské vodárny a kanalizace, a.s., Lesy města Brna, a.s., Veletrhy Brno, a.s.

Zdroj: DPMB, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: