Brněnským šalinářům vypomůžou tramvajáci z DP měst Mostu a Litvínova

Sedmička tramvajáků z Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova bude v Brně jezdit následující čtyři měsíce.

V jejich domovině začala čtyřměsíční tramvajová výluka, a tak vypomáhají kolegům v Brně. Řidiči budou nasazováni převážně na linku 2.

Tři řidičky a čtyři řidiči dorazili do Brna minulý týden ve čtvrtek. Ubytovali se, vyřídili potřebné dokumenty a také je čekalo povinné školení. Od středy se zaučují přímo na trati. Je potřeba, aby se seznámili s nejrůznějšími typy vozů, které v Brně máme, nebo třeba s ovládáním palubního počítače. S jejich nasazením do provozu s cestujícími počítáme od pondělí 12. září,“ vysvětlil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Vzájemnou výpomoc vítá vedení obou podniků. V Brně dlouhodobě chybí přibližně 25 řidičů tramvají, v Mostě je naopak nemůžou poslat na trať kvůli výluce, která by měla trvat až do konce roku.

„Nemůžeme využít kvalit některých našich řidičů a museli bychom se s nimi dohodnout na jiném pracovním zařazení. Myslím, že nabídka stejné práce jen na jiném místě, může pro zaměstnance znamenat příjemné zpestření i s ohledem na to, že v Mostě jezdí někteří z nich už 29 let po stejné trase Most – Litvínov a zpět,“ uvedl ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Daniel Dunovský.

Zdroj a úvodní foto: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: