Solaris představil novou skladovou halu a nabíjecí stanici v areálu továrny

Společnost představila nové investice: Warehouse Hall a Charging Park

Provoz byl slavnostně zahájen za přítomnosti pozvaných zástupců místních úřadů a médií ve čtvrtek 29. září 2022. Nová skladová hala, tak i nabíjecí park byly postaveny přímo v areálu továrny společnosti Solaris Bus & Coach v Bolechowo u Poznaně.

Solaris si již mnoho let udržuje svou vedoucí pozici, pokud jde o dodávky řešení městské dopravy s nízkými a nulovými emisemi do měst v celé Evropě. S touhou stát v čele výrobců, kteří mají skutečný dopad na ekologický posun ve veřejné dopravě, společnost neustále investuje do dalšího rozvoje. Z mnoha dalších iniciativ, které byly realizovány, si zvláštní pozornost zaslouží dvě: 10 000 m2 nových skladových prostor vybavených nejmodernějšími logistickými systémy a Charging Park, unikátní nabíjecí stanice pro e-vozidla.

Warehouse Hall

Nová hala má plochu 10 000 m2 . Nový sklad hraje klíčovou roli v dodavatelském řetězci dílů a komponentů potřebných pro výrobu autobusů, elektrobusů a trolejbusů Solaris. Hala je vybavena moderní vícepatrovou skladovou plošinou s automatizovaným dopravníkovým pásem. Téměř 25 % z celkové plochy skladu je věnována kancelářským a společenským prostorům. V celém objektu byly instalovány pokročilé systémy detekce kouře a zařízení používané v novém skladu bylo vybaveno speciálními akustickými panely, které tlumí hluk generovaný každodenním provozem.

Nový skladový areál má zesílenou střechu, na které je instalováno 572 fotovoltaických článků o celkové kapacitě 260 kWp. Kromě toho byly na místě vybudovány nabíjecí stanice o výkonu 80 kWp.

Warehouse Hall (foto: Solaris Bus & Coach)
Warehouse Hall (foto: Solaris Bus & Coach)
Warehouse Hall (foto: Solaris Bus & Coach)

Charging Park

Charging Park je inovativní nabíjecí stanice pro vozidla napájená bateriemi: e-busy, vodíkové autobusy a trolejbusy. Charging Park byl vyvinut s cílem předvést klientům nová řešení nabíjení pro autobusy Solaris. Navíc nabízí ještě jednu unikátní vlastnost: umožňuje testovat nové technologie a funkcionality v oblasti nabíjení a vybíjení vyrobených e-vozidel. Skládá se z osmi nabíjecích stanovišť, pantografových mechanismů, zásuvných nabíjecích stanic, části trolejbusové sítě, interaktivního kiosku s LCD obrazovkou a technické místnosti.

Charging Park se rozkládá na ploše 5 000 m2 a může se pochlubit nejmodernějšími nabíjecími systémy od tří dodavatelů: Medcom, Ekoenergetyka a ABB.

Charging Park (foto: Solaris Bus & Coach)
Charging Park (foto: Solaris Bus & Coach)

Zdroj a foto: Solaris Bus & Coach

Leave a Reply

%d bloggers like this: