Správa železnic nechala opravit nádražní budovu v Prachaticích z roku 1893

Opravu nádražní budovy z roku 1893 zahájila Správa železnic loni v červnu. Práce probíhaly ve dvou etapách, během první se stavbaři zaměřili na budovu samotnou, v rámci druhé fáze se zrekonstruoval kanalizační řad.

Opravou prošla střecha, fasáda, okna, dveře a vnitřní prostory pro cestující. Zachován byl přitom historický ráz objektu, obnovily se například litinové sloupy s ozdobnou hlavicí. Budova disponuje novým bezbariérovým přístupem a také toaletami. Přístupné jsou v režimu 24/7 prostřednictvím automatu, který umožňuje bezhotovostní platbu.

Následně došlo k vybudování nového kanalizačního řadu. Současně s tím se ve spolupráci s městem Prachatice položil v celé šíří komunikace nový asfaltový povrch, který zajišťuje pohodlnější příjezd nejen k nádraží. Stavbu za 19,9 milionu korun provedla společnost Edikt.

V letošním roce Správa železnic opravila v Jihočeském kraji nádražní budovy ve Vimperku, Veselí nad Lužnicí, Suchdolu na Lužnicí, Balkově Lhotě, probíhá oprava ve stanici Čejetice a pokračuje rekonstrukce výpravní budovy v Českých Budějovicích a Písku.

Foto: Správa železnic

Zdroj a foto: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: