V Plzeňském kraji vyjela nová autobusová linka mezi Domažlicemi a Plzní

S celostátní změnou jízdních řádů byla spuštěna nová autobusová linka 621 Domažlice – H. Týn – Holýšov – Stod – Zbůch – Plzeň.

Autobusy vyjíždí v Domažlicích z autobusového nádraží Poděbradova, v Plzni kromě Borských polí obsluhují i točnu Bory a ústřední autobusové nádraží u hlavního vlakového nádraží (tj. Terminál Hlavní nádraží).

Zároveň je s tímto krokem upravena dosavadní linka 543 Nýřany – Zbůch – Plzeň (nově číslo 521), která jede v mírně odlišných časech, aby byl zachován proklad v úseku Zbůch – Plzeň s linkou 621. Na lince 521 je posíleno spojení do Úherců, blízké průmyslové zóny a do Nýřan.

V oblasti Horšovského Týna byla upravena linka 631 Holýšov – Domažlice, aby nejela souběžně s linkou 621. Stávající linka 621 Poběžovice – Staňkov je přečíslována na 640, spoje jsou primárně propojeny na linku 621.

„Linka jezdí zhruba v hodinovém intervalu v ranní a odpolední špičce, dopoledne bude provoz v intervalu zhruba 120 minut,“ říká náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Čížek s tím, že o víkendu jedou spoje každé čtyři hodiny a bude jezdí v prokladu s osobními vlaky. „Na lince platí tarif IDPK včetně předplatného a přestupního jízdného na MHD Plzeň,“ doplnil náměstek P. Čížek.

Zdroj: Plzeňský kraj, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: