V Praze začne od neděle vlaková výluka mezi centrem a stanicí Praha-Dejvice

Od neděle 12. března 2023 začne dlouhodobá výluka, která souvisí s modernizací traťového úseku mezi stanicemi Praha-Bubny a Praha-Dejvice.

Z toho důvodu bude na trati v úseku Praha-Dejvice – Praha Masarykovo nádraží přerušen provoz a všechny vlaky budou v tomto úseku odřeknuty. Náhradní autobusová doprava není zavedena, cestující mohou použít pro přesun mezi stanicemi Praha Masarykovo nádraží / Praha hl.n. – Praha-Bubny – Praha-Dejvice prostředky MHD.

V nočních hodinách bude zaveden dodatečný pár vlaků v úseku Praha hl.n. – Hostivice a zpět. Vlak Os 11031 bude odjíždět ve 23:27 z Hostivice, pojede po trase tzv. Pražského Semmeringu a ve 23:59 přijede na pražské hlavní nádraží. Tento vlak bude navazovat na vlak Os 9805 z Rakovníka, který bude končit ve stanici Praha-Dejvice. V opačném směru pojede z Prahy hl.n. v 0:24 vlak Os 11034 do Hostivice, kde bude přestup na vlak Os 9850, který pojede v úseku Praha-Dejvice – Kladno-Ostrovec.

Cestující s jízdními doklady ČD platnými v úseku Praha Masarykovo nádraží / Praha hl.n. – Praha-Bubny – Praha-Dejvice mohou využít MHD ve vyjmenovaných úsecích s jízdním dokladem „ND Praha“, který si mohou vyzvednout ve stanicích Praha Masarykovo nádraží, Praha hl. n., Praha-Dejvice, Hostivice, Kladno, Kladno město a Rakovník nebo u vlakového personálu.

Zdroj: PID

Zdroj: České dráhy, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: