IVECO BUS vyrobí pro Chorvatsko vozy pro pojízdné knihovny

IVECO BUS dodá 4 autobusy CROSSWAY a 5 minibusů DAILY speciálně přestavěných na pojízdné knihovny, které budou vozit knihy a kulturní programy pro děti do odlehlých oblastí v Chorvatsku.

Společnost již dodala minibus DAILY 50C do knihovny v Lekeniku a autobus CROSSWAY Line do města Split. Další čtyři minibusy Daily a tři autobusy CROSSWAY budou letos dodány do knihoven v Čakovci, Karlovci, Vinkovci, Vrpolje, Virovitici, Bjelovaru a Novém Marofu.

“V IVECO BUS se zavazujeme podporovat inkluzi a jsme rádi, že se naše vozidla CROSSWAY a DAILY mohou stát kulturními místy, která budou hrát důležitou roli při doručování knih a zábavy do odlehlých oblastí a pomohou řešit nerovnost v těchto odlehlých lokalitách,” říká Stéphane Espinasse, IVECO BUS Sales, and Product Manager IVECO BUS.

Mobilní knihovny jsou často jedinou formou knihovnických služeb dostupnou obyvatelům žijícím v odlehlých oblastech. Nejenže rozvážejí knihy, ale přinášejí také několik programů, zejména pro děti do 14 let. Mezi další služby nabízené v mobilních knihovnách patří literární setkání, kvízy, soutěže a malé výstavy.

Zdroj a foto: Iveco Group

Leave a Reply

%d