Demontáž železničního mostu přeruší od soboty provoz tramvají v ulici Dukelských hrdinů

Z důvodu demontáže železničního mostu dochází od soboty 15. dubna 2023 k dočasnému přerušení provozu tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště. V úterý 25. dubna se obnoví provoz tramvají, auta se na komunikaci vrátí 15. května.

Důvodem obousměrného přerušení provozu tramvají je modernizace železniční tratě směr Kladno a snesení historického železničního mostu z roku 1890 přes ulici Dukelských hrdinů. Most se nově stane jednou z dominant Muzea železnice a elektrotechniky NTM, které vznikne v bývalém depu na Masarykově nádraží.

V místě původního mostu se vybuduje nová estakáda. Její výstavba je součástí modernizace trati mezi Prahou a Kladnem s odbočkou na Letiště Václava Havla. Konkrétně jde o úsek mezi pražskými Bubny a Výstavištěm.

Dopravní opatření

V době výluky jsou o víkendech (cca od 8:00 do 19:00) zavedeny (v uvedeném směru) spoje linky 156 v trase Vltavská – Strossmayerovo náměstí – Veletržní palác – Řezáčovo náměstí – Bubenská – Vltavská.

Změny tras tramvajových linek

· Linky 6 a 94 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Maniny odkloněny přes zastávky Vltavská a Holešovická tržnice.

· Linky 17 a 93 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Nádraží Holešovice odkloněny přes zastávky Vltavská, Dělnická a Ortenovo náměstí.

· Historická linka 41 je v uvedeném směru, v úseku Strossmayerovo náměstí – Čechův most odkloněna přes zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), Těšnov, Bílá labuť, Náměstí Republiky a Dlouhá třída.

Změny v zastávkách autobusů

Pro linku 156 se ruší zastávka OC Stromovka.

Omezení pro automobilovou dopravu a doporučené objízdné trasy

Pro veškerou dopravu bude po celou dobu výluky uzavřena křižovatka ulic Dukelských hrdinů a Strojnická. Doprava bude vedena po objízdných trasách:

· směr Holešovice: přes ulice Veletržní, Bubenskou a Železničářů

· směr Troja: přes Veletržní, Bubenskou a Partyzánskou ulici

· směr centrum: přes Bubenskou ulici

Pro chodce a cyklisty bude zajištěn průchod vymezeným koridorem ze Strojnické ulice (při Janovského ulici) do ulice U Výstaviště.

Zdroj: DPP a Správa železnic, Foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: