Tradiční akce „Den s ICOM v Jihlavě: Přijďte si zajezdit s Mercedesem“ se těšila hojné návštěvnosti

V sobotu 20. května proběhla v areálu dopravce veřejností oblíbená akce „Den s ICOM v Jihlavě: Přijďte si zajezdit s Mercedesem.“

Na akci dorazilo kolem 400 návštěvníků. Mezi nimi byl i hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a primátor města Jihlavy Petr Ryška.

V areálu se tak po celý průběh akce tvořily fronty na řízení nového autobusu Setra a kamionu Actros L od Mercedes-Benz pod dohledem zkušených profesionálů. Vyzkoušet si pozici řidiče autobusu či kamionu mohl každý s řidičským oprávněním alespoň skupiny B. Jízda pak probíhala po vytyčené trase přímo v areálu společnosti a všichni návštěvníci ji zvládli úspěšně projet. Ten kdo se svezl, mohl si následně ještě prohlédnout ze všech stran vystavené nové autobusy a tahače. Horkou novinkou byl především nový e-Actros – plně elektrický tahač s mrazírenským boxem až do -20 °C.

Otevřen veřejnosti byl i autorizovaný servis Mercedes-Benz, kde si návštěvníci mohli prohlédnout vozy Mercedes-Benz, například výjezdové vozidlo služby Service24h, plně elektrické eVito nebo nové náhradní vozidlo pro zákazníky servisu – GLC SUV. Před servisem byly vystaveny veteráni – oblíbený historický autobusu Praga Aero 150 a Škoda 706 RTS.

„Letošní rok jsme překonali návštěvnost z minulého roku a v našem areálu jsme přivítali kolem 400 zájemců. Jsme rádi, že si široká veřejnost může vyzkoušet, jaké to je být v pozici řidiče a podívat se na provoz jeho očima. Letos bylo mezi účastníky populárnější řízení kamionu, které si vyzkoušelo 54 % řidičů. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další ročník,“ uvedla k akci Kateřina Kratochvílová

Celé akce se zúčastnily i partnerské školy ICOM transport – Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava, Česká zemědělská akademie v Humpolci a Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem.

Zdroj a foto: ICOM transport

Leave a Reply

%d bloggers like this: