Solaris dodá do Plzně další kloubová Urbina

Smlouva až na 17 nových kloubových autobusů byla se společností Solaris Bus & Coach uzavřena v srpnu roku 2021. Plzeňské městské dopravní podniky objednaly v těchto dnech dalších šest autobusů stejného typu.

Prvních pět nových autobusů Solaris Urbino 18 z tohoto kontraktu vyjelo do pravidelného provozu v červenci loňského roku. Tři vozy dodá polský výrobce ještě v letošním roce a příští rok v červnu očekávají Plzeňské městské dopravní podniky dalších šest kloubových Urbin. Plzeň pak může využít opci na nákup dalších tří autobusů.

„Nové autobusy jsou objednané a měly by dorazit v červnu 2024. Výbava vozů zůstává totožná jako u dodávky z minulého roku. Letos obdrží PMDP ještě tři vozy,“ uvádí pro server Dopraváček.eu René Vávro, tiskový mluvčí PMDP.

Nová Urbina budou dodána ve stejné výbavě jako předešlé vozy. Vybaveny jsou celovozovou klimatizací, funkcí kneelingu, která umožní snížit nástupní hranu a tím zjednodušit nástup nejen osobám se sníženou pohyblivostí nebo osobám s kočárky. Minimální kapacita kloubového autobusu je 140 cestujících, z toho 40 míst k sezení. Do běžné výbavy vozidla patří elektronický informační a odbavovací systém, samozřejmostí je úhrada jízdenek prostřednictvím platební karty. Za zmínku stojí ještě vybavení determálními skly a uzavřenou kabinou řidiče.

Interiér nových autobusů Solaris Urbino 18 (foto: PMDP)

Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: