Výsledkem noční kontrolní bezpečnostní akce v Ostravě je 231 vyloučených cestujících

Noční bezpečnostní akce proběhla na tramvajových linkách v centru Ostravy v noci z pátku 23. června na sobotu 24. června 2023.

Během kontrolní bezpečnostní akce bylo zkontrolováno 1 239 cestujících v celkem 54 spojích, a z toho 231 cestujících bylo vyloučeno z přepravy za nedodržování smluvních přepravních podmínek.

Ohlášená kontrolní akce trvala od večerních 20 hod. do 3 hod. rána. Zúčastnilo se jí 9 asistentů přepravy a 6 strážníků, rozdělených do tří skupin. Noční bezpečnostní akce probíhala v úseku zastávek Křižíkova – Náměstí republiky – Výstaviště.

„Asistenti přepravy jsou spolu se strážníky v terénu po celý týden na ranních, odpoledních i nočním směnách. Nad rámec jejich běžného provozu organizujeme jednou měsíčně i tyto mimořádné noční bezpečnostní akce. Chceme, aby cestující viděli, že na jejich bezpečí nám záleží. Proto posilujeme kontroly právě ve vytíženou noc z pátku na sobotu,“ uvádí generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Podle DPO byla nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy jízda bez platného jízdního dokladu, v několika případech šlo o vyloučení za jízdu pod vlivem alkoholu a ve třech případech za výtržnictví.

DPO má v současnosti 90 zaměstnanců přepravní kontrolory. Polovinu tvoří revizoři a druhou asistenti přepravy. Asistenti přepravy zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného, nepokutují. V DPO fungují šestým rokem.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPO

Leave a Reply

%d bloggers like this: