DPP rozšiřuje provoz historické linky číslo 42, o prázdninách bude jezdit denně

Od této soboty 1. července až do neděle 3. září 2023 bude rozšířen provoz historické tramvajové linky číslo 42. Jezdit bude každý den od 10:00 do 18:00.

Linka č. 42, na které se střídá celkem 11 historických vozů, od zahájení svého provozu před dvěma lety přepravila už více než 82 tisíc cestujících. Jízdenka na linku č. 42 slouží zároveň jako jízdenka i na další historické linky č. 41 a K, ale i jako 20% sleva pro vstup na nejznámější pražské věže.

Od začátku tohoto roku tramvaje na historické lince č. 42 najezdily již přes 8 000 kilometrů a přepravily více než 20 tisíc cestujících. Je oblíbená též u dětských návštěvníků, kteří tvoří celou třetinu všech cestujících. Jízdenka na historickou tramvaj je platná 24 hodin a cestující z ní může během dne kdykoliv opakovaně nastoupit a vystoupit.

„V sobotu 1. července uplynou přesně dva roky od zahájení provozu historické linky č. 42. Za tuto dobu jsme na ní přepravili více než 82 tisíc cestujících a zájem o ni mezi turisty i fanoušky tramvají nebo MHD roste. Za prvních šest měsíců letošního roku jsme na ní odvezli už téměř 70 %, tj. více než dvě třetiny celkového počtu cestujících za loňský rok, a to je hlavní turistická sezóna teprve před námi. Letos je linka poprvé v provozu celoročně a kvůli rostoucímu zájmu ji během letních prázdnin budeme vypravovat každý den, vždy dvě pořadí,“ dodává Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Každý den na lince č. 42 jezdí dva vozy, liché spoje zajišťuje vůz, který připomíná pražskou MHD v padesátých až sedmdesátých letech minulého století a sudé spoje zajišťuje vůz, který připomíná, jak se v Praze cestovalo za první republiky.

Zájemci o jízdu Prahou historickou tramvajovou linkou č. 42 mohou pořídit jízdenku buď na webových stránkách prague.eu, na kterémkoliv z turistických informačních center Prague City Tourism nebo přímo u průvodčího v historické tramvaji, a to jak na lince č. 42, tak i na historické tramvajové lince č. 41 nebo historické autobusové lince K.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: