Sobota bude na Valašsku ve znamení historických vlaků. Vyjede Bardotka a Velký bejček

Centrem dění se v sobotu 22. července stane Valašské Meziříčí.

České dráhy během dne vypraví historický vlak s lokomotivou „Velký bejček“. Historická souprava nejprve dopoledne vyrazí do Veřovic, odpoledne se pak vydá do Bystřice pod Hostýnem. Další souprava v čele s motorovou lokomotivou „Bardotkou“ pojede z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm a zpět. Součástí programu bude také výstava železničních vozidel v areálu starého depa ve Valašském Meziříčí.

V sobotu 22. července si návštěvníci v areálu starého depa (za nákupním centrem Kaufland, průchod bránou na konci ulice U nákladního nádraží) užijí bohatý program pro malé i velké s názvem Železniční sobota na Valašsku. Areál bude otevřený od 9 do 17 hodin a vstupné, které bude využito pro údržbu historických železničních vozidel, bude stát symbolických 50 Kč pro návštěvníky od 6 let. K vidění bude výstava moderních i historických železničních vozidel Českých drah a ČD Cargo, techniky pro údržbu tratí Správy železnic a hasičské techniky HZS Správy železnic. Děti se budou moci svézt na posunovací lokomotivě „Prasátko“, a nebude chybět občerstvení a prodej upomínkových předmětů se železniční tematikou.

Jízdné ve zvláštních vlacích

Jízdné bude záviset na ujeté vzdálenosti. Za jízdenky na vzdálenost do 20 kilometrů zaplatí dospělí cestující 120 Kč, děti od 6 do 15 let pak 60 Kč. Jízdenky pro delší trasy nad 20 kilometrů budou stát 180 Kč, resp. pro děti od 6 do 15 let 120 Kč. Děti do 6 let pojedou zdarma bez nároku na místo k sezení. Jiné slevy, zaměstnanecké jízdné, jízdenky IDS nebo OneTicket se neuznávají. Přeprava dětských kočárků do vyčerpání kapacity služebního vozu, přeprava jízdních kol je vyloučena. Prodej jízdenek je zajištěn ve všech pokladnách ČD.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: