Flotilu společnosti MEDWAY v Belgii obohatí 15 lokomotiv Vectron

Pobočka MEDWAY v Belgii působí v železniční nákladní dopravě od roku 2022. Dodané lokomotivy budou moci jezdit ve 12 evropských zemích.

Lokomotivy Vectron se opět rozrůstají. Nové stroje tentokrát obohatí flotilu společnosti MEDWAY v Belgii v počtu 15 kusů ve vícesystémové variantě.

S cílem rozšířit zapojení do vnitrozemské železniční dopravy a přispět k jejímu dalšímu růstu na trzích severozápadního kontinentu založila přepravní a logistická společnost MSC v roce 2022 belgickou dceřinou společnost MEDWAY Belgium NV. Lokomotivy Vectron MS plánuje společnost MEDWAY využívat pro přeshraniční nákladní dopravu po Evropě směrem na východ od Antverp, a to jako návaznost na kontejnerovou lodní dopravu.

Nové lokomotivy budou nasazeny z geografického pohledu na tratích východ-západ a zlepší spojení a kapacitu mezi Belgií, Německem, Nizozemskem, Rakouskem a Polskem a vnitrozemskými zeměmi střední a východní Evropy, jako je Maďarsko, Česká republika a Slovensko.

Lokomotivy vyráběné v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu mají maximální výkon 6 400 kW a maximální provozní rychlost 160 km/h. Kromě požadovaných národních zabezpečovacích zařízení budou všechny lokomotivy vybaveny evropským zabezpečovacím systémem ETCS.

Celkově již společnost Siemens Mobility prodala více než 1 800 lokomotiv Vectron. Vozový park Vectronů dosud najel více než 750 milionů kilometrů a lokomotivy jsou schváleny pro provoz v Belgii, Bulharsku, České republice, Dánsku, Finsku, Chorvatsku, Itálii, Maďarsku, Německu, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Slovinsku, Švédsku a Švýcarsku.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj foto: Siemens Mobility

Leave a Reply

%d bloggers like this: