Čedok uzavřel se Smartwings kontrakt v hodnotě přes 13 miliard korun

Čedok uzavřel s leteckou společností Smartwings tříletý kontrakt. Cestovka objedná pro Česko a Slovensko lety za 13 miliard korun.

Nově podepsaná dohoda platí na Slovensku, kam se Čedok úspěšně vrátil po více než 15 letech, v Česku se potom stávající spolupráce prodlužuje na další období. Aerolinka bude pro cestovní kancelář zajišťovat i nadále spojení ze všech šesti letišť v tuzemsku, u slovenských sousedů potom z Bratislavy i z regionů. Klienti Čedoku tak budou i v dalších letech na dovolenou létat na palubách letadel Boeing 737 do desítek destinací po Evropě i mimo ni po celý rok.

„Navazujeme se Smartwings na zavedenou a úspěšnou spolupráci, oceňujeme flexibilitu dopravce, která nám umožňuje létat ze všech okolních mezinárodních letišť do stále více destinací. I díky podpoře našich nápadů můžeme rozšiřovat portfolio o nová místa, ať už pro pobyty u moře, tak poznávací zájezdy. Klienti pak benefitují z moderní flotily letadel, oceňují česky či slovensky mluvící posádky a využívají často i objednání cateringu předem nebo na palubě, stejně tak si rezervují svá oblíbeného sedadla. Příští léto chceme se Smartwings přepravit oproti letošku navíc dalších 30 % cestujících. Věřím, že díky novému strategickému kontraktu otevřeme společně nová spojení z hlavních i regionálních letišť u nás i na Slovensku,“ uvedl k uzavřené spolupráci Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Klienti Čedoku, který oslavil minulý týden už 103. výročí založení, mohou na palubách českého dopravce cestovat letos celkem do 35 destinací ve 14 zemích světa. Letecká společnost Smartwings zajišťuje pro cestovní kancelář jak místa na vybraných pravidelných linkách, tak charterové lety z Prahy, kde má dopravce své domovské letiště, ale také z Brna, Ostravy, Pardubic, Karlových Varů a nově i z Českých Budějovic, odkud se spustí provoz už 2. srpna 2023. Slováci pak odlétají na dovolenou zejména z Bratislavy.

Mezi nové destinace roku 2023 se zařadí ještě na podzim přímé spojení z Prahy na portugalské Azorské ostrovy nebo zimní lyžařské zájezdy do tureckého Kayseri, jež odstartují od 27. prosince 2023. Z Bratislavy pak nově zamíří letadla od konce října také do exotiky, konkrétně na Srí Lanku nebo Zanzibar. Další novinky společnosti už teď připravují i na další sezóny.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Čedok

Leave a Reply

%d