Emirates zažívá jedno z nejrušnějších letních období v historii

Společnost v období od června do srpna přepravila více než 14 milionů cestujících s průměrnou obsazeností sedadel přesahující 80 % v rámci své celosvětové sítě.

Rostoucí poptávku po mezinárodních cestách v celé síti Emirates potvrzují také výhledy na nadcházející měsíce. Destinace Dubaj zůstala mezi cestujícími oblíbená i v letních měsících, kdy do této metropole přicestovaly dva miliony zákazníků, kteří si zde užili její celoroční atrakce. Mezi hlavní příletové trhy do Dubaje se společností Emirates v tomto období patřily Velká Británie, Indie, Německo, Pákistán, Saúdská Arábie, Čína, Egypt a Kuvajt.

V letošní zimní sezóně očekává letecká společnost další nárůst poptávky po cestách do Dubaje, ve městě bude probíhat celá řada globálních konferencí, sportovních a kulturních akcí světové úrovně. V prvních šesti měsících roku 2023 již město přivítalo více než 8,5 milionu zahraničních návštěvníků, což je o milion více než ve stejném období v loňském roce.

Od června do srpna společnost Emirates uskutečnila téměř 50 000 letů do 140 měst a z nich a přepravila více než 14 milionů cestujících.

Letos v létě společnost Emirates:

  • Zahájila denní lety do nové destinace ve své síti – kanadského Montrealu.
  • Navýšila počet letů do 12 měst, aby uspokojila letní poptávku: Atény, Brisbane, Bangkok, Kuala Lumpur, Amsterdam, Budapešť, Boloňa, Medina, Džidda, Entebbe, Benátky a Šanghaj.
  • Obnovila každodenní lety A380 do Birminghamu, Nice, Tchaj-peje a Šanghaje.
  • Zavedla novou linku A380 na Bali, která se stala první linkou svého druhu v Indonésii.
  • Představila nejnovější letadlo A380 ve čtyřech třídách s nabídkou sedadel Premium Economy do Singapuru, Los Angeles a Houstonu.
  • Oznámila nové mezilinkové a rozšířené codesharové dohody se společnostmi Kenya Airways, Air Canada a Philippine Airlines.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Emirates

Leave a Reply

%d bloggers like this: