RegioJet pořídil 20 nejmodernějších autobusů Setra, novinkou je nové uspořádání sedadel

Společnost RegioJet pořídila 20 dvoupodlažních autobusů Setra 531 DT s uspořádáním sedadel 2+1.

Jedny z nejmodernějších autobusů bude dopravce nasazovat na mezinárodní a dálkové linky, zejména do Berlína, Mnichova a Vídně, ale také do Anglie, Francie, Itálie, Nizozemí Švýcarska nebo Maďarska.

Novinkou pro cestující je uspořádání sedadel 2+1, tj. dvě vedle sebe a jedno přes uličku. Vnitřní uspořádání nových autobusů bylo navrženo přímo Radimem Jančurou. Díky novému uspořádání sedadel vznikl prostornější interiér vozů.

Podle majitele společnosti Radima Jančury je cílem cestujícím nabídnout maximální komfort, který je zatím spojen pouze s první třídou ve vlacích a letadlech.

Interiér luxusních autobusů nabízí 58 míst k sezení oproti 80 míst u identických vozů. Pro cestující je připravena zdarma prémiová káva, čaje, voda i čokoláda. To vše bez omezení.

Výbava nových autobusů Setra 531 DT:

  • Každé křeslo je vybaveno vysouvacím nastavitelným podhlavníkem a ergonomicky tvarovaným stolkem
  • V křesle je zabudovaný multimediální systém, který umožňuje sledování filmů, hraní her, poslech hudby a přístup k online tisku
  • Wi-fi připojení po celou dobu jízdy
  • K dispozici je zásuvka 230 V a u každé se nachází porty USB a USB-C
  • Samozřejmostí je vybavení nových autobusů toaletou

Autobusy Setra 531 DT jsou vyrobeny v německém výrobním závodu Neu-Ulm. Karoserie pocházejí ze závodu v Holýšově. Čtvrtá generace dvoupodlažních autokarů setra disponuje nejmodernějšími technologiemi. Pracoviště řidiče má sedadlo v nejmodernější výbavě. Řidiči mají k dispozici sadu bezpečnostních systémů v čele s patentovaným brzdovým asistentem ABA 4, dále tempomat ART, systém podpory rozjedu do kopce a nechybí systém sledování bdělosti AtAs.

Nové Setry v sobě spojují působivou eleganci, bezpečnost, celkovou úspornost a konektivitu, a to hned na dvou podlažích.

Martin Dufek a Petr Antony / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: