Olomoucký kraj bude v sobotu ve znamení oslav Regionálního dne železnice

Železniční fanoušci se mohou v sobotu 14. října těšit na jízdy historického vlaku v čele s parní lokomotivou zvanou Rosnička (464.202), která ráno vyrazí z hlavního nádraží v Olomouci do Kostelce na Hané, poté zaveze cestující do Senice na Hané a odpoledne se z Kostelce vrátí zpět do krajského města.

Parní vlak s Rosničkou v čele bude vyrážet z olomouckého hlavního nádraží v 8:55, do cílové stanice v Kostelci na Hané přijede v 11:05. V 11:25 bude následovat vyhlídková jízda Senice na Hané a zpět do Kostelce na Hané. Zpět do Olomouce se pak vlak vydá ve 14:36. Příjezd na olomoucké hlavní nádraží je naplánován na 16:25.

„Při slavnostním příjezdu historického vlaku do stanice Čelechovice na Hané (10:06) se mohou návštěvníci těšit na vystoupení hanáckého folklorního souboru Kosíř s hudebním doprovodem, pak bude následovat slavnostní zdravice zástupců Olomouckého kraje a dalších hostů, čímž bude tento den slavnostně zahájen. Na programu bude také slavnostní vyhlášení vítězů výtvarné soutěže „Jede, jede mašinka“ a nostalgickým lákadlem bude zbrojení parní lokomotivy vodou. Zájemci o železniční techniku si jistě nenechají ujít moderovanou prezentaci historických vozidel Českých drah. Pro návštěvníky bude zajištěné také občerstvení formou polní kuchyně,“ dodává Mgr. Petr Pošta, tiskový mluvčí Českých drah.

Jízdné v parním vlaku

V parním vlaku bude platit zvláštní jízdné, jízdenky jsou v prodeji u všech pokladen ČD. Součástí je rezervace místa k sezení. Doprodej zbývajících jízdenek bude zajištěn přímo u soupravy zvláštních vlaků do vyčerpání kapacity soupravy.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a úvodní foto: České dráhy

Leave a Reply

%d