V Ostravské MHD startuje týdenní bezpečnostní akce

Kontrolní týmy budou v terénu každý den i v noci v týdnu od 6. do 11. listopadu 2023.

Celkem se na bezpečnostní akci bude podílet 38 asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava a 42 strážníků Městské policie Ostrava. Prioritně budou skupiny dbát na bezpečnost cestujících a dodržování přepravních podmínek na nejvytíženějších tramvajových linkách.

Týmy se zaměří na vytipované úseky a linky s nejvyšším počtem vyloučených pasažérů za posledních šest měsíců. Půjde celkem o sedm linek.

„Podobně rozsáhlou akci jsme pořádali naposledy na jaře. Cestující si dlouhodobě přítomnost asistentů pochvalují, takže v návaznosti na jejich přání kontroly opakujeme. V květnu naše týmy zkontrolovaly na 20 tisíc cestujících a vyloučily každého dvanáctého,“ říká generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

DPO má v současnosti 90 zaměstnanců přepravní kontrolory. Polovinu tvoří revizoři a druhou asistenti přepravy. Asistenti přepravy zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného. V DPO fungují sedmým rokem.

Leave a Reply

%d