Bratislava a Košice znovu propojeny letecky. Wizz Air spustil denní linku
Slovensko má po šesti letech zpět pravidelné vnitrostátní letecké spojení.
Na Letišti M. R. Štefánika v Bratislavě přistály v pátek 21. listopadu první lety nové linky Bratislava – Košice, kterou Wizz Air provozuje denně moderními Airbusy A321neo. Návrat rychlého spojení mezi dvěma největšími městy země je pro Slovensko zásadní událostí a je vnímán jako důležitý krok v rozvoji domácí letecké dopravy.
První ranní spoj odstartoval v pátek už v 6:30. O příjemný začátek dne se postaral bratislavský letištní tým, cestující přivítala vůně ranní kávy, drobné občerstvení i malé pozornosti. Ani Wizz Air nezůstal pozadu a prvním pasažérům věnoval suvenýry.
Generální ředitel bratislavského letiště Dušan Novota připomněl, že let mezi Bratislavou a Košicemi trvá méně než hodinu. Podle něj to přinese nový komfort nejen obchodním cestujícím, ale také studentům a turistům.


