České dráhy opět nabízejí jízdenku ČD Ski, využít ji lze od soboty 11. ledna 2020

Cestující Českých drah mohou od soboty 11. ledna využít opět jízdenku ČD Ski, na kterou získají slevu na skipas v šesti českých, dvou slovenských a jednom švýcarském lyžařském středisku. Slevy na skipasy budou platit až do 29. března 2020.

Po předložení platné jízdenky ČD v českých partnerských skiareálech získají lyžaři slevu 20 % na denní skipas. Ve slovenských skiareálech Ružomberok-Malinô Brdo a Štrbské Pleso a ve švýcarském skiresortu Davos Klosters získají cestující ČD v rámci projektu ČD Ski slevu 20 % na dvoudenní nebo třídenní skipas. Ve skiareálu Lipno na Šumavě v rámci bonusového produktu ČD Yetti nabízí slevu ve výši 30 % na denní skipas pro ty, kteří přijedou na lyže vlakem. České dráhy ve spolupráci s lyžařskou půjčovnou Tatra Ski nabízejí 20% slevu z ceny skipasu v lyžařském středisku Štrbské Pleso.

Součástí projektu ČD Ski je šest lyžařských areálů v nejvyšších pohořích České republiky:

  • Krkonoše – Skiareál Harrachov, vlakem na trase Liberec – Jablonec nad Nisou – Tanvald – Harrachov
  • Jizerské hory – Skiareál SKI Bižu Tanvaldský Špičák, vlakem na trase Liberec – Smržovka – Tanvaldský Špičák
  • Jeseníky – Skiareál JONAS PARK Ostružná, vlakem na trase Olomouc – Hanušovice – Ostružná – Jeseník
  • Šumava – Skiareál Ski&Bike Špičák, vlakem na trase Plzeň – Klatovy – Špičák – Železná RudaKrušné hory – Skiareál Vila Pernink, vlakem na trase Karlovy Vary – Nejdek – Pernink.

Nabídka ČD Yetti

  • Šumava – Skiareál Lipno, vlakem na trase Tábor – České Budějovice – Lipno nad Vltavou.

Bonusový produkt ČD Yetti ve skiareálu Lipno nabízí slevu 30 % na denní skipas lyžařům, kteří přijedou do skiareálu Lipno na Šumavě vlakem Českých drah. Voucher pro získání slevy cestující získá bezplatně na pokladně ČD při zakoupení jízdenky. Výhodné lyžování na Lipně využijí především obyvatelé Českých Budějovic a Tábora. Cesta vlakem a návazným skibusem přímo k lanovce trvá z Českých Budějovic necelé 2 hodiny.

Na lyže do Alp

Již třetím rokem mohou lyžaři využít nabídky 20% slevy ČD Ski na dvoudenní a třídenní skipasy ve skiresortu Davos Klosters. Cestu do Davosu lze pohodlně zvládnout přes noc v lůžkovém voze Českých drah. Po vystoupení z vlaku čeká na lyžaře 300 kilometrů sjezdovek všech obtížností v nadmořské výšce nad 2 tis. metrů na jeden skipas.

Mezi čtyřmi skiareály v rámci Davos Klosters se lze pohybovat vlakem Rhétské dráhy, na který platí společný skipas a zastávky jsou hned u nástupních stanic lanovek.

Ceny jízdenek v lůžkovém voze Českých drah ve spoji Ex 337 / EN 466 cílí na české zákazníky, jedna cesta z Prahy (odjezd v 18:02) do švýcarské stanice Sargans (7:23), kde je přestup na přípoj do Landquartu a Davosu (příjezd v 8:50), stojí v třímístném lůžkovém kupé okolo 2 090 Kč (cena vč. švýcarského přípoje do Davosu).

Expres s přímými vozy do Curychu začíná svou jízdu ve stanici Praha-Holešovice v 17:46, z pražského hlavního nádraží pak odjede v 18:01. Do Curychu vlak přijede v 8:20 ráno druhý den. V opačném směru z Curychu vlak odjíždí ve 21:40 a na pražské hlavní nádraží přijíždí v 10:56 následujícího dne. Cílovou stanicí je v Praha-Holešovice. „Na českém území je možné do vlaku přistoupit kromě Prahy také i v Táboře, Českých Budějovicích, Velešíně, Kaplici a Rybníku, ve Švýcarsku cestující můžou vystoupit vedle Curychu také v Buchsu poblíž hranic s Lichtenštejnskem nebo v Sargansu, odkud navazují přípoje do Churu, Svatého Mořice, do střediska Arosa Lenzerheide, ale především směrem do horského kantonu Graubünden se střediskem Davos Klosters,“ říká Aleš Kučera manažer projektu ČD Ski.

Přímý lůžkový vůz řady WLABmz z Prahy do Curychu pojede v jízdním řádu 2020 mimo období několika výluk. Cestující si mohou vybrat v lůžkových vozech mezi kategoriemi triple (třímístný oddíl), double (dvoumístný oddíl) nebo single (jednomístný oddíl) a v provedení economy (s umyvadlem) nebo Deluxe (se sprchou a WC přímo v oddíle).

Dopraváček, zdroj: ČD

Leave a Reply

%d bloggers like this: