V Třebíči byla zahájena rekonstrukce výpravní budovy

Správa železnic zahájila kompletní rekonstrukci výpravní budovy ve stanici Třebíč. Práce potrvají do února příštího roku, zahrnují jak úpravy obvodového pláště objektu včetně fasády se zateplením, tak i modernizaci interiéru spojenou s jeho dispozičními změnami. Celkové investiční náklady stavby dosahují 27,5 milionu korun.

Hlavním cílem stavby je kompletní obnova celé výpravní budovy. Dojde tak ke stavebním úpravám na obvodovém plášti, během kterých dostane fasádu se zateplením, dále se vymění okna, dveře a střešní krytina. Součástí prací jsou také stavební úpravy interiéru s dispozičními změnami pro oživení a modernizaci stávajících prostor a pro zvýšení komfortu cestujících a zajištění bezbariérovosti. V celém objektu se provede sanace sklepních prostor, ústředního vytápění a elektroinstalace.

Foto: Správa železnic

Stavební práce přinesou určitá omezení po cestující. Po dobu výstavby bezbariérových toalet budou cestující využívat mobilní WC, prodej jízdních dokladů bude trvale zajištěn. Pro pohyb cestujících bude na 1. nástupišti vytvořen průchozí koridor pomocí dřevěného bednění nebo
deskového systému s vyznačením trasy.

Dopravní zaměstnanci budou mít v rámci rekonstrukce zabezpečeno zázemí pro vykonávání své činnosti.

Stavba budovy nádraží byla zahájena v červnu roku 1885, o rok později v květnu 1886 byla budova dokončena. Poslední větší rekonstrukce proběhla v roce 1995. V roce 2016 byl v rámci rekonstrukce železniční trati vybudován podchod k nástupišti.

Zdroj: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: