V Praze se na letišti můžete nechat nově testovat na přítomnost viru způsobujícího COVID-19, cena za standardní test je 1 750 Kč

Cestující i široká veřejnost se mohou denně od 4:00 do půlnoci nechat testovat přímo na letišti. Letiště Praha zřídilo celkem tři kontrolní body, kde testování provádí zdravotnický personál GHC Genetics. Provozní hodiny kontrolních bodů však budou upraveny podle aktuálního leteckého provozu.

Vzorky odebrané na letišti jsou analyzovány na vzdáleném pracovišti vybaveném pro tento účel a výsledky zkoušek jsou sdíleny s testovanou osobou ve standardním režimu nejpozději do 12 hodin prostřednictvím e-mailu.

Odběr vzorků v kontrolních bodech se provádí na základě fronty. Cestující si také mohou čas předem rezervovat na telefonním čísle +420 739 500 500.

Zdraví a bezpečnost cestujících je naší nejvyšší prioritou. Proto jsme se rozhodli připojit se k současnému trendu a zajistit možnost testování na COVID-19 přímo na letišti. Věříme, že testování nejen zvýší bezpečnost cestujících a pomůže snížit riziko šíření nemoci při překračování hranic, ale také usnadní cestování, “ uvedl Václav Rehor, předseda představenstva Letiště Praha.

K dispozici je však také expresní testovací služba, na jejímž základě jsou výsledky sděleny cestujícímu do pouhých tří hodin. Tento režim je nejvhodnější pro odlet cestujících, kteří potřebují negativní výsledek testu COVID-19 pro vstup do země příletu, a pro příchozí cestující, kteří potřebují negativní výsledek testu, aby mohli rychle vstoupit do České republiky. Na výsledky mohou čekat přímo na letišti a vstupovat na české území pouze s negativním výsledkem.

Ceny za provedení testu

Cena za standardní test RT-PCR COVID-19 je 65 EUR (1 750 Kč). Cena za expresní provedení testu s dodáním výsledků do tří hodin je 280 EUR (7 500 Kč). Příplatek za potvrzení výsledků zkoušek lékařem, pokud o to cestující požádá, činí 20 EUR  (550 Kč). Platba je přijímána na všech třech kontrolních bodech, prostřednictvím debetních karet a hotovosti, s použitím českých korun nebo eur.

Dopraváček, zdroj: Letiště Praha

Leave a Reply

%d bloggers like this: