Škoda Electric dodá kompletní elektrovýzbroj pro nové trolejbusy do Rumunska

Plzeňská firma se bude významně podílet na dodávce celkem 23 nových plně nízkopodlažních trolejbusů pro dvě rumunská města Ploješť a Mediaș. Brzy zde budou jezdit trolejbusy s kompletní českou elektrovýzbrojí.

Všech 23 nízkopodlažních trolejbusů bude dvanáctimetrových, nabídnou 35 míst k sezení, budou vybaveny Wi-Fi, kamerovým systémem a dalšími zařízeními pro pohodlí cestujících. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku.

Škoda Electric pro vozy navrhne a vyrobí kompletní elektrovýzbroj včetně finální montáže trolejbusů a testování vozidel v Plzni. Finálním dodavatelem nových trolejbusů pro rumunské zákazníky je společnost Solaris.

Do Ploješti zamíří dvacet moderních vozidel s naší elektrovýzbrojí a elektrovýzbroj pro další tři vozidla dodáme do města Mediaș v Transylvánii. Dodávky začnou v první polovině roku 2021,“ vysvětluje obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch a doplňuje: „Cestující se mohou těšit na maximální pohodlí. Vozy budou plně klimatizované, a to jak v prostoru pro cestující, tak v kabině řidiče.“

Škoda Transportation

Leave a Reply

%d bloggers like this: