PID: Linka S7 Český Brod – Praha – Řevnice – Beroun se rozdělí na dvě části

Pro zvýšení přesnosti a pravidelnosti provozu na této příměstské lince přistupuje organizace ROPID k rozdělení linky na dvě části. Zároveň dojde k prodloužení obratových časů ve stanici Praha hl. n., což má přispět k přesnosti vlaků na lince S7 a k zamezení přenosu zpoždění mezi vlaky. Důvodem je v současné době probíhající modernizace na trati 171 Praha – Beroun.

Současný stav a časté problémy na trati již vedly Správu železnic k vydání nařízení o omezení provozu nákladních vlaků s elektrickými lokomotivami. Ty na trať nesmí od 25. srpna každý den mezi 5. hodinou ranní a 19. hodinou večerní.

V jízdních řádech linky S 7 Český Brod – Praha – Řevnice – Beroun dojde k těmto významným změnám:

  • Dojde k rozdělení linky S7 Český Brod – Řevnice / Beroun v obou směrech, vlaky pojedou v úsecích Český Brod – Praha Masarykovo nádraží a Praha hl. n. – Řevnice / Beroun. Tím dojde ke zvýšení přesnosti a spolehlivosti vlaků na obou ramenech této linky, cestující využívající přímé spojení přes Prahu hl. n. však budou muset přestoupit a využít např. pěší přesun mezi hlavním nádražím a Masarykovým nádražím.
  • Přibližně polovina osobních vlaků v pracovní dny, jedná se o spoje S 7 Praha – Řevnice a zpět, bude v době dopravní špičky v méně vytíženém směru odkloněno na trať přes Krč a nezastaví ve stanici Praha-Smíchov. Přes Krč tak pojedou ranní vlaky Praha – Řevnice a odpolední spoje Řevnice – Praha. Vlaky S 7 Praha – Řevnice v hlavním přepravním proudu (ráno do Prahy, odpoledne z Prahy) však i nadále pojedou přes stanici Praha-Smíchov.
  • Budou zrušeny ranní posilové spoje Praha hl. n. – Praha-Radotín a zpět. Ve směru do centra budou tyto spoje částečně nahrazeny zastavením ranních rychlíků Klatovy – Praha ve stanici Praha-Radotín.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: ROPID

Leave a Reply

%d bloggers like this: