OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ÚDRŽBA SILNIC Královéhradeckého kraje převzala dvě nová vozidla Scania s nástavbou KOBIT

Společnost KOBIT předala dvě nová vozidla Scania společnosti ÚDRŽBA SILNIC Královéhradeckého kraje a.s. Jeden automobil je určen pro provozovnu v Jičíně, druhý pak pro Novou Paku. 

Ročně najedou vozidla kolem 10 000 km. Mimo zimní období pak slouží k lokálním opravám vozovky nebo u stavebních prací.

Scania s kabinou řady P totiž měří na výšku jen 3 150 mm, což ji dělá nejnižším vozidlem v segmentu plnopohoných vozidel. Díky vzduchovému podvozku lze navíc výšku vozidla v případě potřeby ještě snížit. Na silnicích nižších tříd, kde se nachází řada nízkých mostů a podjezdů, je proto pro pracovníky údržby silnic právě výška vozidla důležitým parametrem.

Řidiči zvláště v zimním období ocení pohon všech kol. Standardně je poháněna zadní náprava. Řidič si pak navíc může uzamknout mezinápravový diferenciál, čímž připojí v případě vozidla 4×4 přední náhon a může také uzamknout nápravové diferenciály.

Vozidla Scania P 410 jsou poháněna šestiválcovým třináctilitrovým dieselovým motorem o výkonu 410 koní (2 150 Nm). Ten je na kola přenášen prostřednictvím 12st. automatizované převodovky Opticruise, která zvyšuje komfort ovládání vozidla a řidiči tak umožňuje plně se věnovat obsluze sněžného pluhu a ovládání nástavby.

TZ Scania s úpravami redakce

Leave a Reply

%d bloggers like this: