V důsledku menší poptávky je dočasně omezena MHD v Kolíně

V souvislosti s aktuální epidemickou situací a výrazně nižší poptávkou po cestování přistoupila společnost OAD Kolín po domluvě s vedením města k úpravě jízdních řádů MHD v Kolíně. Omezeny jsou spoje, které vozily žáky a studenty a nyní po dobu uzavření škol by jezdily téměř prázdné. Omezení potrvá do konce uzavření škol.

„Zrušeny byly vybrané spoje na linkách 1 a 2, které převážně vozí školní mládež. Celá byla zrušena linka 22. Důvodem je uzavření škol a tím omezení frekvence cestování žáků a studentů. Omezení se předpokládá po celou dobu uzavření škol,“ sdělil výkonný ředitel OAD Kolín Martin Pípal.

Dopravce všechny autobusy pravidelně dezinfikuje a průběžně čistí pomocí tzv. ozonovačů. Jde o speciální přístroje pro ozonové čištění, které dokážou zcela zlikvidovat viry, bakterie i plísně prostřednictvím aktivního kyslíku. Metoda ozonového čištění spočívá ve vazbě virů a bakterií na takzvaný aktivní kyslík. Škodlivé látky se tím zničí, zatímco plyn se následně během několika minut rozpadne na čistý kyslík.

Vyčištění jednoho autobusu zabere asi hodinu. Speciální zařízení je napájeno z běžné elektrické sítě a spouští se v garážích vždy v prostoru vozu zhruba půl hodiny a další půlhodinu se autobus větrá, aby koncentrace aktivního kyslíku klesla na přijatelnou úroveň.

 „Vozy ozónujeme a desinfikujeme se zvýšenou četností. Systém dezinfekce vozidel jsme zavedli již při první vlně koronaviru v březnu a od té doby jej provádíme pravidelně. Zvýšenou pozornost věnujeme zejména madlům a plochám, kterých se dotýkají ruce cestujících,“ vysvětlil výkonný ředitel OAD Kolín Martin Pípal.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: OAD Kolín

Leave a Reply

%d bloggers like this: