Sergeje asistovali při zátěžovém testu nového mostu ve Vlastějovicích

Za asistence dvojice historických motorových lokomotiv proběhla v pátek 4. prosince zatěžovací zkouška nového železničního mostu přes Sázavu ve Vlastějovicích na trati mezi Zručí nad Sázavou a Ledčí nad Sázavou. Všechna potřebná měření realizují experti Kloknerova ústavu ČVUT. Jejich cílem je prověřit, zda dokončovaný most odpovídá požadovaným parametrům zajišťujícím bezpečný provoz vlaků.

Uvedený most leží částečně na kolejovém rozvětvení stanice Vlastějovice ve směru na Zruč nad Sázavou. Předmětem stavby byla náhrada dvou samostatných příhradových ocelových konstrukcí novou spojitou dvoupolovou ocelobetonovou konstrukcí o rozpětí 2 x 32 metrů s průběžným kolejovým ložem. Rekonstrukcí prošly i železniční spodek a svršek v okolí nového mostu. V rámci stavebních prací se také sanoval pilíř v řečišti Sázavy, očistilo a zesílilo zdivo spodní stavby a vybudovala nová opěra na ledečské straně. Nové římsy a zábradlí na nosné konstrukci i na opěrách jsou v širším uspořádání.

Plánovaná výluka skončí 11. prosince, následně budou probíhat dokončovací práce bez přímého vlivu na provoz vlaků. Půjde například o úpravu terénu okolo mostu na obou stranách řeky a rekultivaci ploch po vyklizení staveniště. Definitivně hotovo bude do počátku března příštího roku. Práce prováděla společnost Chládek a Tintěra, Pardubice a vyšly na přibližně 70 milionů korun.

Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: