S novou ODISkou do vlaků Českých drah po celé republice

Takzvaná ODISka, tedy karta, která umožňuje cestování v rámci integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje, nabízí novou funkci. Nyní mohou její držitelé při nákupu dokladu ČD přes e-shop národního dopravce zadat jako identifikační průkaz právě ODISku, která se tak stává nosičem zakoupené jednotlivé jízdenky ČD. Projekt s názvem ODISka NG (nové generace) připravily společně České dráhy s Koordinátorem ODIS a jeho realizace je rozdělena do dvou etap.

Již od letošního ledna lze novou ODISku (s logem „MAP ready“) využít jako identifikátor on-line zakoupených jízdenek na e-shopu ČD (tzv. eTiketu ČD). Při nákupu vnitrostátního eTiketu ČD kromě dosavadních dvou možností, tj. zadání jména a příjmení, nebo zadání čísla In Karty, přibyla nyní možnost třetí, tedy zadání čísla ODISky spolu se jménem a příjmením. Zanedlouho bude rozšířena tato funkce také pro uživatele aplikace Můj vlak.

Nová generace ODISky je vydávána od března 2020, na rozdíl od starších ODISek je ta nová šedostříbrná a mimo jiné obsahuje tzv. MAP strukturu, což umožňuje její použití pro cestování ve vlacích Českých drah i mimo ODIS. Karta se pozná jednoduše podle loga „MAP ready“ na zadní straně.

Druhá etapa projektu ODISka NG, jejíž realizaci předpokládáme od června tohoto roku, pak nabídne používat novou ODISku jako plnohodnotnou alternativu k In Kartě ČD. O spuštění druhé etapy a dokončení celého projektu propojení nové karty ODISka s In Kartou budeme cestující včas informovat.

Moravskoslezská dopravní čipová karta ODISka je realitou již deset let, platí u všech dopravců v rámci integrovaného dopravného systému ODIS a lze s ní cestovat za nejvýhodnější ceny napříč celým Moravskoslezským, a brzy také Zlínským krajem.

Zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: