SŽ: Omezení provozu mezi Prahou-Radotínem a Dobřichovicemi následkem silniční nehody

Správa železnic musela od dnešního přistoupit k výraznému omezení provozu mezi Prahou-Radotínem a Dobřichovicemi na trati Praha – Beroun. Důvodem je poškození kotevního stožáru trakčního vedení následkem silniční nehody, k níž došlo ve čtvrtek 28. ledna. Při ní skončil na trati osobní automobil a poškodil stožár včetně betonového základu. Správa železnic přistoupila v místě nehody ke snížení rychlosti na 50 km/h.

Nehoda dne 28.1.2021 v Černošicích (foto: HZS Středočeského kraje)

Při dnešní kontrole se zjistilo, že působením současných klimatických podmínek je stožár ve stavu, kdy nelze provozovat dopravu po 2. traťové koleji. Vzhledem k současnému mrazivému počasí ale není možné provádět betonáž,“ uvádí tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Podle Správy železnic se omezení dopravy předpokládá po dobu 5 až 6 týdnů. Jakmile to počasí umožní, začne se s betonáží a následnou výměnou kotevního stožáru, a to při dodržení technologických postupů. První traťová kolej bude v provozu bez omezení.

V současné době jsme proto nuceni přistoupit k omezení dálkových vlaků linky Ex6 mezi Prahou a Chebem a regionálních vlaků linky S7 mezi Prahou a Berounem, důvodem je zachování plynulého provozu dalších pravidelných spojů v tomto úseku bez větších zpoždění. Pro zachování stabilní a dostatečné dopravní obslužnosti v této trase naopak navýšíme kapacitu ostatních spojů, které v tomto úseku pojedou bez omezení (pozn. týká se linky R16 Praha – Plzeň – Klatovy a části vlaků linky S7),“ dodává tisková mluvčí Českých drah Gabriela Novotná.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: