Scania zvítězila ve srovnávacích testech

Společnost Scania se na podzim loňského roku zúčastnila v Německu dvou srovnávacích testů pořádaných odbornými časopisy. Nyní byly zveřejněny výsledky, které ukázaly, že 1000 Punkte Test i European Truck Challenge (ETC) ovládla Scania s velkým náskokem. K účasti v obou testech byli pozváni všichni významní evropští výrobci.

Vítězství v těchto srovnávacích testech je dalším důkazem vedoucího postavení společnosti Scania v odvětví dopravy,“ říká Stefan Dorski, výkonný viceprezident a vedoucí divize nákladních vozidel Scania. „Posouzení všech relevantních aspektů našich produktů pomocí vědeckých metod ze strany nezávislých a zkušených novinářů a jejich porovnání s našimi konkurenty přináší výsledky, které jsou pro potenciální zájemce o nákladní vozidla vysoce relevantní.“

1000 Punkte Test a ETC patří k nejuznávanějším srovnávacím testům těžkých nákladních vozidel na světě. Jsou organizovány německými odbornými časopisy za účasti zkušených novinářů z různých zemí. Posuzují se jak vlastnosti kabiny, jako je prostor řidiče, pohodlí při spánku a hladina hluku, tak i další aspekty, v podobě ovladatelnosti na silnici, řazení a snadnost údržby.

Nákladní vozidla rovněž najedou více než 300 km na různých typech veřejných komunikací. Přitom jsou vybavena kalibrovanými zařízeními pro měření paliva, která potvrzují skutečnou spotřebu s maximální přesností. V rámci každého aspektu jsou následně přidělena odpovídající skóre, jež tvoří finální výsledek jednotlivých nákladních vozidel.

V obou těchto testech jsme získali nejvyšší celkové skóre. Osobně jsem ale nejvíce hrdý na skutečnost, že naše nákladní vozidlo má nejnižší spotřebu paliva a současně nabízí nejvyšší průměrnou rychlost,“ uvádí Dorski. „To jen podtrhuje vysokou efektivitu dopravy, která je společnosti Scania vlastní. Nejen že tak naši zákazníci budou těžit z vynikajícího výsledku, ale jedná se také o významný příspěvek – tady a teď – v boji proti klimatickým výzvám způsobeným emisemi CO2, jimž svět čelí.“

„1000 Punkte Test“, který organizuje Michael Kern, je publikován v několika odborných časopisech, včetně „Lastauto Omnibus“. Porovnání se konalo v říjnu 2020 s vozidly Scania 540 S, MAN TGX 18.510 BLS a Mercedes Actros 1853 LS.

ETC, za nímž stojí Hans-Jürgen Wildhage, je publikován v „KFZ Anzeiger“ a několika dalších časopisech. Testu pořádaného v listopadu 2020 se zúčastnila nákladní vozidla DAF XF 530, Scania 540 S, MAN TGX 18.510 BLS a Mercedes Actros 1853 LS.

Zdroj: Scania

Leave a Reply

%d bloggers like this: