Krakov přebral od Solarisu první z 50 nových elektrobusů Urbino 18

Polský výrobce dodal do Krakova první kloubové vozy z loňské smlouvy na padesát elektrobusů. Vozidla se připojily k flotile 394 autobusů Solaris, včetně 28 elektrobusů dodaných v roce 2016. Po jejich slavnostním předání vyjely nové elektrobusy na linku číslo 179 (Os. Kurdwanów – Dworzec Główny Zachód (hlavní nádraží západ)).

„Určitě budeme i nadále objednávat ekologické autobusy. Na začátku roku jsme požádali o financování nákupu dalších 40 kloubových elektrobusů v rámci programu Zelená veřejná doprava. Pokud bude naše žádost schválena, budou vozy s nulovými emisemi brzy tvořit 20% našeho vozového parku, “ uvedl Rafał Świerczyński, generální ředitel MPK SA v Krakově.

Spolu s objednanými vozidly dodala společnost Solaris městskému dopravci 50 nabíjecích zařízení. Konstrukce každé sběrnice také umožní pomalé nabíjení pomocí sběrače. Jedná se o nové řešení, jehož cílem je co nejefektivnější využití prostoru garáže autobusů.

Elektrobusy Solaris jsou vybaveny bateriemi High Energy s celkovou kapacitou přes 300 kWh. Model objednaný dopravcem poskytne prostor pro 141 cestujících, z toho 43 sedících osob. Dodatečné vybavení zahrnuje kompletní kamerový systém, informační systém pro cestující, klimatizaci, USB porty pro dobíjení drobné elektroniky a elektrický topný systém.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj a foto: Solaris Bus & Coach

Leave a Reply

%d bloggers like this: