Správa železnic vybrala zhotovitele prací na rekonstrukci interiérů historické Fantovy budovy

Za účasti ministra dopravy Karla Havlíčka, generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody a představitelů společností AVERS a STRABAG Rail se dnes na pražském hlavním nádraží uskutečnil slavnostní podpis smlouvy na rekonstrukci interiérů historické Fantovy budovy. Zhotovitelem prací se stane společnost HLAVNÍ NÁDRAŽÍ-INTERIÉRY-I. ETAPA, jejímž správcem je AVERS a dalším společníkem STRABAG Rail. Vysoutěžená cena dosahuje 303 milionů korun.

V rámci první etapy budou řešeny velké historické sály a jejich zázemí v severní části Fantovy budovy, díky tomu získají svoji původní podobu. Prostory v 1. nadzemním podlaží se po rekonstrukci otevřou pro veřejnost, budou zde zprovozněny kavárny, restaurace, čekárna a dětský koutek. Ve sloupovém sále vznikne VIP čekárna, velký sál se pak využije jako multifunkční prostor pro pořádání kulturních a společenských akcí, uvádí tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Nový stav bude zahrnovat také doplňující propojení Fantovy budovy s úrovní podchodů, a to formou eskalátorů umístěných v levé části severního podchodu. Dokončení této etapy prací se předpokládá v polovině příštího roku.

Slavnostní podpis smlouvy dne 28.4.2021
Slavnostní podpis smlouvy dne 28.4.2021
Interiér před rekonstrukcí, 28.4.2021

Vizualizace interiéru

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: