Na pozemku v pražských Holešovicích se objevila tramvaj

Každý všímavý kolemjdoucí, který v této době prochází ulicí Železničářů v pražských Holešovicích, musí být překvapen neobvyklým zjevením – tramvají stojící mimo kolejovou síť. Z areálu, kde dříve bývaly železniční opravny a nákladové nádraží Praha-Bubny s depem a výtopnou, se v posledních letech stal brownfield a investor zde v nejbližší době plánuje vystavět novou obytnou čtvrť. Než se však začne stavět, jsou některé zbylé objekty pronajímány – a tady začíná příběh naší tramvaje.

26. dubna byl vůz Škoda 14T evidenčního čísla 9150 převezen z domovského depa Kobylisy do Ústředních dílen, kde byl následně naložen na trailer a odvezen právě do Holešovic.

Dopravní podnik jej na měsíc pronajímá filmové produkci, která v tramvaji natáčí. Další podrobnosti, či dokonce název filmu či seriálu, se nám však nepodařilo zjistit. Objekt je střežen bezpečnostní službou a vstup do areálu hlídá vrátný, z ostatních stran je pak prostor obehnán plotem či zdí. Lepší snímky proto nelze legálně pořídit.

Zajímavostí je, že ještě při převozu na konci dubna byla tramvaj oblečena do celovozové reklamy Nexen Tire. Nyní, jak je z fotografií patrno, už reklamní kabátek sundala. Předpokládáme tedy, že tato úprava byla nutná pro účely natáčení.

Vůz Škoda 14T s celovozovou reklamou Nexen Tire

Dopraváček / Lukáš Julínek

Leave a Reply

%d bloggers like this: